H.Ü. Çocuk Gelişimi Bölümü SABAK Akreditasyonu
H.Ü. Çocuk Gelişimi Bölümü, Sağlık Bilimleri Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (SABAK) tarafından 19.03.2021 tarihinden itibaren 5 yıl süreyle akredite edilmiştir.
SABAK Akreditasyon Belge Takdim Töreni'nden kareler...
SABAK Akreditasyon Belge Takdim Töreni'nden kareler...
H.Ü. Çocuk Gelişimi Bölümü Ailesi
Akademik Kadromuz
Bölümümüz
Akademik Etkinlikler
Akademik Etkinlikler
Akademik Etkinlikler
Hacettepe Ayser ve İhsan Doğramacı Anaokulu
Minik Hacettepeliler Kreşi
Minik Hacettepeliler Kreşi
Mezunlarımız
Mezunlarımız
Mezunlarımız
Kaybettiğimiz Öğretim Üyeleri

 

1951 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı olup, daha sonra iki yıl İngiltere’de Londra’da Great Orman Children Hospital’da ve Birmingham Üniversitesi’nde Serrento Maternite Hospital’da Prematüre çocuk bölümünde çalışmıştır. Yurda dönüşte Hacettepe Üniversitesi Çocuk Hastalıkları Bölümü’nde Öğretim Üyesi olarak görev yapmıştır.

1970 yılında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Doçenti, 1975’te Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Profesörü olmuştur. 1971 yılında Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü’ne bölüm başkanı olarak atanmıştır. 1978 yılında engelli Çocuklarla ilgili Özel Eğitim Anabilim Dalı’nı, ayrıca Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü’ne bağlı laboratuar Anaokulunu kurmuştur.

Hacettepe Üniversitesi’nde uzun yıllar Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak çalışmanın yanı sıra, 1979 yılında Ev Ekonomisi Yüksekokulu Müdürlüğü görevine atanmıştır. Bu tarihten itibaren Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölüm Başkanı, Üniversite Senatosu ve Üniversite yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. 17 Aralık 1994’te emekli olmuştur. Ulusal ve Uluslar arası birçok bilimsel yayını mevcuttur.